Skip to main content

práca Software developera pre oblasť migrácie

Našim zákazníkom ponúkame širokú paletu komplexného štandardného softvéru, cloudových riešení a poradenstva. Náš softvér pomáha poisťovacím expertom vo viac ako 30 krajinách každý deň bez problémov spravovať zmluvy ich klientov. Neustále hľadáme motivovaných a kvalifikovaných spolupracovníkov, ktorí sa dokážu nadchnúť pre odborno-technické riešenia a radi pracujú v tíme.

Chceš prispieť k tomu, aby spoločnosti poskytujúce životné poistenie obstáli v budúcnosti v konkurenčnom boji, pokiaľ ide o aplikačné prostredie? Chceš spoznať proces spravovania poistných portfólií v celom jeho rozsahu? Chceš rozvíjať moderné riešenia, prostredníctvom kreatívnych nápadov a koncepcií, svojim rozsahom presahujúce bežné technické a IT témy? Dokážeš sa, na základe znalostí poistno-matematických produktov životného poistenia, stať súčasťou vývoja systému zobrazujúceho komplexný prehľad portfólia poisťovacej spoločnosti a následne využiť svoje poznatky na prenos komplexných poistných portfólií z pôvodných systémov zákazníka do prostredia nového systému dodávaného našou spoločnosťou?

Ak sa dokážeš nadchnúť náročnými výzvami a rád hľadáš ich kreatívne riešenia, si vítanou posilou pre náš tím na pozíciu Software developer pre oblasť migrácie.

Činnosť špecialistu pre oblasť migrácie charakterizuje predovšetkým interdisciplinárny pohľad na koncepcie a implementácie zasahujúci nielen migráciu, ale aj všetky odborné témy a systémové komponenty poisťovníctva. Náš projektový tím skladajúci sa z projektových manažérov, aktuárov/poistných matematikov, analytikov, vývojárov aplikácií, konzultantov a testerov úzko spolupracuje s našimi zákazníkmi, ktorými sú vedúce európske poisťovacie spoločnosti.

 

V závislosti od pozície nájdeš u nás mnoho rôznych tematických oblastí, v ktorých sa môžeš ďalej profesionálne a osobne rozvíjať!

Čo ponúkame

 • Koncepciu a realizáciu poistno-matematických a systémovo-technických riešení založených na potrebách prenosu portfólií životného poistenia z ich pôvodných systémov do moderných cieľových systémov
 • Konzultácie pre našich zákazníkov ohľadom ich špecifických požiadaviek pri tomto vysoko náročnom procese vyžadujúcom komplexné riešenia. Toto sa neobmedzuje len na základné systémy správy poistných zmlúv, ale zahŕňa údaje a procesy prierezových systémov, ako sú systémy pre správu partnerov, provízií alebo systémy pre bankové prevody.
 • Odborne koncepčnú spoluprácu na vlastnom štandardizovanom migračnom procese msg life
 • Vývoj funkčných a technických špecifikácií pomocou našich osvedčených špičkových migračných nástrojov, za ktorými stojí náš uznávaný tím odborníkov
 • Súčinnosť celého projektového tímu počas celého priebehu projektu.

Čo očakávame

 • Úspešne ukončené štúdium (magister/diplom) v odbore matematika, informatika alebo v študijnom programe so zameraním na prírodné vedy alebo ekonómiu, príp. porovnateľná kvalifikácia
 • Profesionálne skúsenosti z oblasti životného poistenia sú veľkou výhodou
 • Dobré technické a matematické vedomosti aplikovateľné v IT oblasti;  znalosti z oblasti relačných databáz a skriptovacích jazykov sú výhodou
 • Analytické a štruktúrované myslenie, kreativitu, vynikajúce metodické kompetencie, organizačné schopnosti, orientáciu na výsledky a riešenia ako aj schopnosť presne a jasne analyzovať a prezentovať komplexné otázky
 • Radosť z agilnej pracovnej atmosféry, nových odborných výziev a práce v tíme
 • Dobré znalosti nemčiny a/alebo angličtiny. Znalosť nemčiny je výhodou

Vývoj softvéru v msg life

 • Náš softvér sa dá charakterizovať ako platformovo nezávislá modulárna aplikácia, majúca vysoký výkon pri veľkom počte používateľov, vyznačujúca sa vysokou flexibilitou z hľadiska koncepcie, ako aj z hľadiska modifikácie pre potreby zákazníkov. Medzi naše súčasné výzvy patrí digitálna transformácia, optimalizácia zákazníckych skúseností a vývoj zákaznícky orientovaných aplikácií.
 • Žijeme inováciami - pomôž nám ďalej rozvíjať našu modernú architektúru s orientáciou na budúcnosť a nastav spolu s nami softvérový štandard na poistnom trhu.
 • Profesionálny projektový manažment a procesy šité na mieru pri vývoji nášho softvéru - naše skúsenosti v tejto oblasti počítame na desaťročia. Staň sa súčasťou nášho tímu a profituj z našich skúseností a nášho know-how.
 • Zaujímajú Ťa nové technológie, avšak nie si odborníkom v každej tematickej oblasti - spolu s Tebou budeme neustále rozširovať Tvoje profesionálne zameranie a záujmy; uchádzaj sa o prácu u nás, aj keď zatiaľ neovládaš všetky uvedené technológie excelentne.
 • Pre Tvoj štart v msg life máme pripravený komplexný zaškolovací program pre nového zamestnanca v trvaní niekoľko týždňov založený na praktickej práci priamo na projektoch. Našou hlavnou devízou je spolupracujúci tím, v ktorom si kolegovia navzájom poradia a pomôžu.

Pracovné prostredie

 • Interdisciplinárna práca

  Naše projektové tímy sa skladajú z vývojárov softvéru, testerov softvérových aplikácií, konzultantov/analytikov, matematikov a projektových manažérov úzko spolupracujúcich na rôznych projektoch.

 • Bohatý zamestnanecký program

  V msg life Slovakia sa staráme nielen o vytvorenie príjemného pracovného prostredia ale taktiež vytvárame benefitný program podporujúci telo a ducha.

 • Príjemné pracovné prostredie

  U nás Ťa čaká priateľská pracovná atmosféra a firemná kultúra charakteristická tímovým duchom.

 • Ďalšie vzdelávanie

  Podporujeme široké možnosti vzdelávania pre Tvoj pracovný, ale aj osobný rast. Dáme Ti potrebné zručnosti a vedomosti, aby si sa mohol posúvať ďalej.